خواص پسته

پسته گياهي است كه از دير باز در ايران كشت و پرورش داده شده است و سابقه كاشت آن در ایران در قزوين و دامغان به 1500 سال و در استان كرمان به 350 تا 400 سال قبل بر می‌گردد. پسته ایران حدود 70 سال پيش با شروع صادرات ، ارزش اقتصادي و تجاري ويژه اي پيدا كرد و ايران به عنوان اولين و مهم‌ترین صادر كننده پسته دنيا شهرت يافت.از آن زمان به بعد سطح زير كشت پسته مرتباً افزايش يافت به طوري كه امروزه سطح زير كشت پسته ايران بيش از 350000 هكتار می‌باشد و عملاً گسترش آن در خيلي از مناطق به دليل محدوديت آب عملي نيست.

 

 

 خواص پسته:

    به علت داشتن آهن خون ساز است و کسانی که به کم خونی مبتلا هستند باید حتماً روزانه مقداری پسته مصرف نمایند.
    معده را تقویت می‌کند.
    مغز و دهان را تقویت می‌کند.
    برای آرامش قلب و آرام کردن اعصاب مفید است.
    خوردن پسته نیروی جنسی را تقویت می‌کند.
    برای تسکین سرفه مفید است.
    اسهال معمولی و اسهال خونی را درمان می‌کند.
    جوشانده پوست و برگ درخت پسته برای رفع درد و خارش مفید است.
    از خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و تنگ شدن شریان‌های قلبی به علت رسوبات خونی جلوگیری كرده و كلسترول خون را نیز كاهش می‌دهد.

خواص و فواید بادام


بادام يك غذاي پرچربي است كه بر خلاف ديگر غذا‌هاي چرب نه تنها براي سلامتي خطري ندارد، بلكه آن را تضمين مي‌كند. چربي موجود در بادام از جنس همان چربي است كه در روغن زيتون وجود دارد و به همين دليل پزشكان آن را براي سلامتي قلب مفيد مي‌دانند. به گفته آنها، بادام مي‌تواند سطح كلسترول بد خون را پايين بياورد و از اين طريق ريسك بيماري‌هاي قلبي را كاهش مي‌دهد.
بادام منبع غني ويتامينD، منيزيم و پتاسيم است و مي‌تواند در محافظت از بدن در مقابل ابتلا به ديابت موثر باشد. يكي ديگر از ويژگي‌هاي بادام اين است كه نه تنها به كاهش وزن كمك ‌مي‌كند، بلكه از بازگشت مجدد وزن اضافي هم جلوگيري مي‌نمايد

مغز بادام بر دو نوع است: شيرين وتلخ .
بادام شيرين را خام يا بو داده مي خو رند واز آن روغن نيز گرفته مي شود. اين روغن در پزشكي وصنعت صابون سازي كاربرد دارد . نام عربي بادام «لوز» است، چغاله بادام ميوه اي مغزي، تقويت كننده معده و آب آن لثه دندان را محكم مي كند.

تذكرات:
1-خوردن زياد بادام، موجب ناراحتي معده و دستگاه هاضمه مي شود.
2-براي هضم بهتر بادام بايد آن را خوب و به آرامي جويد و در دهان نرم كرد و سپس فرو داد.

خواص برگه زردآلو

زرد آلو از سری میوه های پرخاصیت است. برای کسانی قصد اضافه کردن وزن خود را دارند استفاده از جوشانده برگ زرد آلو توصیه میشود. این جوشانده اشتها آور بسیار خوبی است . هسته ی زردآلو نیز خالی از خاصیت نبوده و از خواص آن میتوان به ضد صرفه بودن و تصفیه کنندگی خون اشاره کرد.

1-     زردآلو بازكنندة گرفتگي‌هاي مجاري عروق و نرم كنندة سفتي‌ها مي‌باشد. 10 صبح و 5 عصر ميل شود.
2-    زردآلوي شيرين، ملين است.
3-     زردآلو بدبويي دهان را از بين مي‌برد.
4-     خيس كرده برگه زردآلو صفراآور و ملين است، آخر شب ميل شود.
5-     خيس كردة برگه زردآلو تشنگي را فرو مي‌نشاند. 10 صبح و 5 عصر يا هنگامي كه عطش دارد از همه بهتر است.
6-     زردآلو براي سردمزاجان و كساني كه معدة ضعيف دارند و اشخاص كهنسال مضر است. اگر چنانچه ميل نمودند بالاي آن كمي انسيون بجوند.
7-  هيچگاه بالاي زردآلو آب سرد نخوريد.
8-  هيچگاه بعد از غذا زردآلو نخوريد.
9-  خوردن زردآلو صبح ناشتا خوب نيست ممكن است باعث دل درد شود. اگر چنين شد كمي از كوبيده انسيون با شكر ميل شود.
10-  مغزهسته زردآلو اگر تلخ باشد طبع آن گرم و خشك است.
11-  دانه شيرين آن مقوي نيروي جنسي است و چون ديرهضم است بايد با نمك بو داده و خورده شود.
12-  براي از بين بردن كرم معده 5 گرم از روغن مغز تلخ زردآلو با احتياط مصرف شود.
13-  براي خرد كردن سنگ مثانه 5 گرم از روغن مغز تلخ زردآلو با احتياط مصرف شود. سپس هر 4 ساعت يك ليوان عرق خارشتري.
14-  براي تسكين بيشتر دردگوش و رفع سنگيني شنوايي چند قطره از روغن دانة تلخ زردآلو در گوش بچكانيد. البته بهتر است با پزشك متخصص مشورت شود. زيرا گوش مجراي خارجي براي بيرون راندن روغن ندارد در نتيجه بايد شستشو شود.
15-  دم كردة برگ زردآلو كشندة كرم معده است.
16-  شكوفه‌هاي خشك شده زردآلو خونريزي داخلي و بيروني را بند مي‌آورد.
17-  زردآلو ضد سرطان است (مخصوصاً سرطان ريه و لوزالمعده).
18-  سعي كنيد از دانة تلخ زردآلو حدالامكان استفاده نكنيد چون سمي است.
19-  براي كساني كه لاغر هستند خوردن زردآلو در فواصل غذا مفيد است.
20-  زردآلو درمان كنندة كم خوني است.

از خواص گردو چه می‌دانید؟

گردو از قدیم به عنوان ماده غذایی مفید مورد علاقه ایرانیان بوده است و امروز مشخص شده که گردو به دلیل خواص زیاد، کاهنده کلسترول خون، پیشگیری از بیماری‌های قلبی و درمان یبوست بسیار موثر است.

گردو از جمله مغز دانه‌هایی است که خواص بسیاری دارد و به راحتی روزانه با مصرف یک مشت گردو می‌توان نیاز بدن به ویتامین های B ، E و املاحی چون منگنز،‌ مس، آهن، فسفر، کلسیم، سلنیوم و پتاسیم را تأمین کرد.
افرادی که مشکل پرخوری دارند و نمی توانند جلوی خود را در خوردن بگیرند با مصرف گردو تا حدی اشتها را می‌توانند کنترل کنند چرا که فیبر موجود در گردو از زمانی که وارد دستگاه گوارش می‌شود آب را به خود جذب کرده و مسیر طولانی را برای هضم سپری می‌کند و فرد تا ساعت‌ها احساس گرسنگی نمی کند.
گردو سرشار از استرول‌های گیاهی است و برای همین می‌تواند میزان کلسترول بد خون را کاهش دهد. استرول‌های گیاهی دارای یک بافت شیمیایی هستند که به کلسترول نزدیک است. برای همین می‌توانند در روده‌ها کلسترول بد را به خود جذب کنند و میزان آن را کاهش دهند که در عین حال خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی مانند مشکلات عروق کرونری را نیز کم می کند.
گردو  ماده غذایی حاوی آنتی اکسیدان است.آنتی اکسیدان سموم بدن را دفع کرده و در عین حال پوست را جوان نگه می‌دارند. در عین حال ویتامین E موجود در گردو از چروک زودس پوست پیشگیری می‌کند.