تبريک اتحاديه صادرکنندگان خشکبار ايران به صادرکنندگان نمونه سال 1396 استان تهران

جناب آقاي مجيد بازيان / جناب آقاي سيامک شهرياري

مدير عامل محترم شرکت آرمان تجارت پگاه / مدير عامل محترم شرکت تهيه و بسته بندي آرات

 

با کمال مسرت و افتخار ، کسب عنوان صادرکننده نمونه سال 1396 استان تهران

را به جنابعالي تبريک گفته و آرزوي توفيقات روز افزون برايتان مي نماييم

 

Untitled-11111.jpg

Untitled-22222.jpg

Tehran-Exp-1396.jpg

 

 

اتحاديه صادر کنندگان خشکبار ايران

نظر وزارت جهاد کشاورزي در مورد کاهش صادرات پسته ايران

در حالی که صادرات پسته در نیمه امسال با کاهش بیش از ۴۰ درصدی از نظر وزنی و ارزشی مواجه شده است، وزارت کشاورزی این روند نزولی را ناشی از صادرات همه محصول پارسال اعلام کرده است.

طی شش ماهه نخست امسال بیش از ۲۱ هزار و ۱۰۳ تن پسته به ارزشی بالغ بر ۲۱۸ میلیون و ۸۳۷ هزار دلار به کشورهای مختلف صادر شده است که ۴۷.۵ درصد از نظر وزنی و ۴۲.۶۶ از نظر ارزشی نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته کاهش داشته است.

این کاهش در صادرات پسته در حالی اتفاق افتاده که مسئولان وزارت جهاد کشاورزی آن را نکته منفی‌ تلقی نمی‌کنند، چرا که شکرالله حاجی‌وند – مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی – دراین باره می‌گوید در سال گذشته همه محصولی که تولید شده و در انبارها ذخیره شده بود صادر شد؛ بنابراین امسال با روند کاهشی در صادرات پسته مواجه بودیم که البته به طور معمول تجارت خارجی این محصول پس از برداشت آن یعنی در نیمه دوم جان می‌گیرد.

به گفته وی، براساس ارزیابی‌های صورت گرفته صادرات پسته در نیمه دوم امسال تقویت خواهد شد و روند رو به رشدی را نسبت به نیمه اول خواهد داشت.

مدیرکل دفتر میوه‌های سردسیری و خشک وزارت جهاد کشاورزی معتقد است که به دلیل برخی شرایط اقلیمی به وجود آمده درصد پوکی پسته در برخی مناطق بیش از گذشته خواهد شد که در برآوردها و پیش‌بینی‌های صورت گرفته از میزان تولید این محصول باغی ارزآور اثرگذار خواهد بود، اما میزان تولید امسال از پارسال و حتی برآورد اولیه ۲۲۵ هزار تنی صورت گرفته بیشتر خواهد شد.

منبع: ایسنا

اتریش به ایران اکسپو پیوست

 تجار اتریش در گروه های کالایی مختلف به منظور توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری با ایران، حضور خود را در ایران اکسپو قطعی کردند.

Mi05ZmRmLTNhMjdlMzdjZjFkNQ.jpg

34455.jpg

 

 

 

 

 

 

به گزارش ایران اکسپو، از زمان لغو تحریم ها تا پایان سال 2016، صادرات ایران به اتریش حدود 190 درصد رشد داشته است. نایب‌ رئیس اتاق اقتصاد

اتریش نیز تمرکز این اتاق را، دست‌کم طی سه سال اخیر، بر توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری با تهران عنوان کرده است.

از مهمترین اقلام صادراتی ایران به اتریش می‌توان به محصولات کشاورزی، موادغذایی، غلات، میوه و سبزیجات، داروهای گیاهی، تخم مرغ، خرما، خشکبار،

فرش دستباف، مواد خام، کالاهای تزیینی، اشیا شیشه ای، مواد شیمیایی و مواد خام معدنی اشاره کرد.

نمایشگاه توانمندی های صادراتی جمهوری اسلامی ایران با دعوت از تجار کشورهای مختلف از جمله اتریش و برگزاری جلسات B2B، زمینه ارتباطات تجاری

بین کشورها را فراهم می آورد.

منبع: ایران اکسپو