گزارش دومین گردهمایی بررسی چشم انداز تولید و صادرات پسته در سال 98 + تصویر

 

موضوع : دومین گردهمایی بررسی چشم انداز تولید و صادرات پسته در سال 98

زمان : 1398/6/2 از ساعت 15 الی 17

مکان : اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن و کشاورزی ایران

در ابتدای جلسه و پس از قرائت قرآن مجید، جناب حاج آقا شمس فرد ریاست محترم اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران ضمن تشکر از حضور فعالان صنعت خشکبار در این جلسه و اهمیت آن مطالبی را بیان نمودند و سپس جناب آقای فرشچیان ریاست محترم کمیته پسته اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران ضمن تشکر از حضور کلیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان و فعالان خشکبار در جلسه به دو موضوع مهم ازجمله کنفرانس بین المللی خشکبار و نمایشگاه بین المللی مواد غذایی هنگ کنگ اشاره نمودند و گزارشی را ارائه نمودند و در ادامه شرکت کنندگان در گردهمایی به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند که موارد مطرح شده به شرح ذیل می باشد :

 

 1. ارائه گزارش کنفرانس بین المللی خشکبار در کشور چین
 2. ارائه گزارش نمایشگاه بین المللی مواد غذایی هنگ کنگ
 3. گزارش از وضعیت تولید پسته در سال 98 و پیش بینی 10 تا20درصدی پوکی پسته در سال جدید در استان کرمان و پیشنهاد برنامه ریزی جهت پسته دهن بسته در سال جدید و درخواست توجه برپسته اکبری به دلیل غالب بودن سطح زیر کشت این محصول و آینده دار بودن آن
 4. توجه به پسته کشیده در سال جدید در کشور چین (20 درصد)
 5. گزارش وضعیت پسته در بازار کشور آمریکا ، چین و کشورهای آسیای جنوب شرقی و پیش بینی فروش 20 درصد بازار پسته کشور چین به صورت (پسته کشیده)
 6. گزارش صادرات خشکبار به کشورهای روسیه و آسیای میانه و درخواست توجه به این بازار بزرگ
 7. گزارش تحقیق صورت گرفته درخصوص پسته در بازار چین با همکاری دانشگاه صنعتی شریف
 8. تعیین استراتژی و تاکید بر استاندارد سازی محصول پسته جهت رقابت با محصول آمریکایی
 9. تاکید بر جلسه با سازمان امورمالیاتی و بانک مرکزی جهت حل مشکلات صادرکنندگان پسته
 10. پیشنهاد اضافه شدن صرافی های بخش خصوصی مورد تایید بانک مرکزی به لیست صرافی های منتخب جهت همکاری با اتحادیه صادرکنندگان خشکبار ایران
 11. بررسی تاسیس بورس کالای پسته که مقرر گردید جلسه ای با حضور اتحادیه صادرکننگان ایران و ریاست بورس کالا دراین خصوص برگزار گردد.

 

در پایان جلسه جناب حاج آقا عسگراولادی ضمن تشکر از حضور فعالان صنعت پسته در جلسه اظهار داشتند که ما باید به یکدیگر کمک کنیم (تولید کننده و صادرکننده) تا بتوانیم فروش بیشتر داشته باشیم و اظهار داشتند جلسات ادامه داشته باشد تا نتایج بهتری را کسب کنیم همچنین ایشان پیشنهاد دادند که جلسه بعدی (سومین گردهمایی) در مهر ماه برگزار گردد .

 

گزارش تصویری از مراسم دومین گردهمایی بررسی چشم انداز تولید و صادرات پسته در سال 98 :

 

IMG 0004IMG 0003IMG 0002IMG 0001 

IMG 0008IMG 0007IMG 0006IMG 0005

IMG 0011IMG 0010IMG 0009

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

 1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت